YouMetin
Bun Venit!!!!
YouMetin
Bun Venit!!!!
YouMetin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cautam Staff Serios Pentru A Pune Forumul Pe Picioare !! Pentru Detali Dati Pm Lui [A]DaNy & NoBady. Va Multumim ;!


 
AcasaServere fara hamachi (pe ip ) EmptyVote&ChatUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Top postatori
[A]YborR
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
[Mod]Mandaionut
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
NoBody
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
[A]DaNy
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
MAD DOG
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
nokia20010
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
[H]PuF
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
JaSsZz
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
alex@ndru
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
fajkisso
Servere fara hamachi (pe ip ) I_vote_lcapServere fara hamachi (pe ip ) I_voting_barServere fara hamachi (pe ip ) I_vote_rcap 
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Only 4 Metin2 nu e hostat
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 6:34 pm Scris de alex@ndru

» WildGamers-Metin2 ( Server Hostat )
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Mai 04, 2011 12:23 am Scris de Hiro

» ApocalypsMetin2
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeVin Apr 15, 2011 1:56 pm Scris de ZuZeN

» XTREM MT2
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeVin Apr 01, 2011 12:26 am Scris de malefic11

» BarladMt2 Server PvP hamachi.
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeDum Mar 20, 2011 3:47 pm Scris de fajkisso

» un servar misto de cs cu pluginuri marfa mod normal gmz.idle.ro
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Oct 20, 2010 10:36 pm Scris de fresh

» Cel mai nou sv si cel mai tare metin facut vreodata;)
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeJoi Oct 07, 2010 4:03 am Scris de [A]DaNy

» Re sa numaram pana la 10
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeVin Oct 01, 2010 3:27 pm Scris de JaSsZz

» Hai sa numaram de la 1 la 10.000
Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Sept 29, 2010 1:31 am Scris de [Mod]Mandaionut


 

 Servere fara hamachi (pe ip )

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Servere fara hamachi (pe ip ) Empty
MesajSubiect: Servere fara hamachi (pe ip )   Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 2:46 am


1 intrati in cmd ... pt vista scriti in start la search cmd si apasati enter
pt Xp intrati in Start -> run -> si scrieti cmd apoi apasati enter
2 in cmd scrieti ipconfig apoi cautati ip-ul dumneavoastra
Atentie daca aveti rooter nu mai incercati ...
3 intrati pe server in sysinstall la configurarile de la internet ... acolo in loc de ip hamachi (ipv4 gateway) puneti ipv4 address din cmd .. in loc de ipv4 address adica ip hamachi.100 din server puneti Default gateway din cmd si in loc de 255.0.0.0 Netmask hamachi .. puneti subnet mask din cmd .. salvati si dati reboot !
4 In mc.txt puneti ip-ul dumneavoastra adica IpV4 Address din cmd !
5 in port map puneti
cam asta e tot o la fel si la xampp la ip acolo sa fie default gateway .100 ...
deci Ipv4 Address din cmd = ip hamachi
subnet mask din cmd = 255.0.0.0 de la hamachi
Default gateway = ip hamachi .100 (atentie default gateway trebuie pus la fel ca la hamachi cu .100 la sfarsit)
Edit : pe ip dinamic merge cu dyndns dar are niste probleme ori nu se pot conecta playeri sau chiar detinatorul
daca nu lati facut pe hamachi nu incercati direct asa


By:[OwN]DaNi
Sus In jos
[Mod]Mandaionut
Moderator
Moderator
[Mod]Mandaionut


Mesaje : 25
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 28
Localizare : cornatel

Servere fara hamachi (pe ip ) Empty
MesajSubiect: salut   Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 3:42 pm

bv dani cred ca a fost tare greu sda reusiti sa faceti metin asta da ati fost foarte tari si atireusit bravo voua cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Servere fara hamachi (pe ip ) Empty
MesajSubiect: Alex   Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 3:53 pm

Nu eu lam facut Smile)) Alex a facut dar sunt si eu OwN eu doar incerc sal ajut.....
Sus In jos
[Mod]Mandaionut
Moderator
Moderator
[Mod]Mandaionut


Mesaje : 25
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 28
Localizare : cornatel

Servere fara hamachi (pe ip ) Empty
MesajSubiect: salut   Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeMier Aug 04, 2010 3:54 pm

ok nu am stiu bv alex si dani sa sti ca si tu esti tare cheers cheers cheers
Sus In jos
NoBody
Creator YouMetin
Creator YouMetin
NoBody


Mesaje : 24
Data de inscriere : 29/07/2010
Varsta : 31
Localizare : Pe undeva prin Romania

Servere fara hamachi (pe ip ) Empty
MesajSubiect: Dublu Post   Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitimeSam Aug 07, 2010 2:51 am

TP-Motiv:dublu post
Sus In jos
https://youmetin.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Servere fara hamachi (pe ip ) Empty
MesajSubiect: Re: Servere fara hamachi (pe ip )   Servere fara hamachi (pe ip ) Icon_minitime

Sus In jos
 
Servere fara hamachi (pe ip )
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum dati ban pe hamachi.
» ShadowMetin2 Server Hamachi!
» BarladMt2 Server PvP hamachi.
» Cum bagi bonusurile mai repede pe metin cu (Hamachi ).

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
YouMetin :: Tutoriale Metin2-
Mergi direct la: